تبلیغات
كافه دندان پزشكان جوان
كافه دندان پزشكان جوان

سلام.مشغول خواندن تستهای ایمونو از کتاب درسنامه ی علوم پایه ی میر بودم که یک دفعه ای به ذهنم رسید که کمی راجع به غیرت و بی غیرتی بنویسم و لا اقل کمی از عقده های دلمو خالی کنم.امیدوارم خوب از اب در بیاد.اینا فقط نظر شخصی خودمه ،شاید به یکی ور بخوره،شایدم یکی خوشش بیاد.  

         1-بی غیرتی یعنی اینکه یک ادم عکاس یا فیلم بردار از مجلس عقد یا عروسی دو تا جوان فیلم می گیره و اون رو به صورت کلیپ در می اره و بلوتوث می کنه و یه هو می بینی تو موبایل کلی ادم پخش میشه و مردم هم تو مترو یا خیابون یا اتوبوس می شینن و کلیپو برای هم بلوتوث می کنند.بی غیرت تر از این فیلم بردار اون اقا داماد یا خانواده ی اون عروس خانم هستن که ناموس خودشون رو همون اول کاری جلوی نا محرم نمایش میدن و به قول معروف بی خیالند!                                                                             

          -بی غیرتی یعنی اینکه پسرا دنبال دختر و ناموس مردم بیفتند ،در صورتی که اگه بفهمند یکی با خواهرشون رفیقه،رگ غیرتشون میزنه بیرون و ادای مردا رو در می ارن،خوب یکی نیست بگه اقای با غیرت اگه خیلی راست می گی چرا خودت دنبال خواهر مردم میری!                                                                

             -بی غیرتی یعنی اینکه دخترای جامعه ی اسلامی وقتی که از خونشون می ان بیرون خودشون رو طوری ارایش می کنند که ادم فرق بین دختر و پسر رو نمی تونه تشخیص بده!چند وقت پیش تو ایستگاه وایستاده بودم یه دختر جوانی اومد سوار تاکسی شد ،خدا می دونه که دخترا و زنایی که اون اطراف بودن نظرشون بیشتر بهش جلب می شد تا پسرا!حالا وقتی به یکی از اینا بگی چرا با این وضع میای بیرون،میگه خوب شما نگاه نکن،خوب خواهر من تو خودتو به این صورت در میاری که دیگران بهت توجه کنن دیگه!

                                             

        -بی غیرتی یعنی اینکه این همه جوان برن خونشون رو در راه ازادی و امنیت کشورشون بریزند و حالا ما این طور باشیم.و تا میشنویم یه فرزند شهید یا فرزند جانبازی تو کنکور قبول میشه ،پیش خودمون میگیم ای اقا اینا کلی سهمیه دارن،بدون اینکه در نظر داشته باشیم که از سهم داشتن پدر محرومند!یه سوال ،اگه به ما بگن بین جون پدرت و رشته ی دندانپزشکی شهید بهشتی یکی رو انتخاب کنید،چی می گفتید بهشون؟خوب مسلما جون پدرمون خیلی با ارزش تره.پس بیاین همیشه خودمون رو جای دیگران قرار بدیم و راجع به مسائل مختلف به همین راحتی قضاوت نکنیم.حالا یه وقت فکر نکنید من فرزند شهید یا جانبازم!       

         

       -بی غیرتی یعنی اینکه خانمی دانشجو تو کتابخونه ی دانشکده ی به اصطلاح دندانپزشکی ازاد تهران رو میز-دقت کنید رو صندلی نه،روی میز- بشینه و مقنعشو از دوطرف بندازه پشت گوشاش و گوشواره هاشو نشون دیگران بده!


به ادامه مطلب بروید

-بی غیرتی یعنی اینکه تو کلاس مورفو عملی همین دانشگاه نشسته باشی و مشغول تراشیدن دندان روی گچ باشی و یه هو ببینی که یه دختری مقنعش از رو سرش کم کم سر می خوره و تا وقتی هم که از روسرش کامل نیفته درستش نمی کنه!می دونید چرا؟نه که با گچهای رنگی مثل زرد و ابی و قرمز می تراشن و دستاشون گچی می شه و از طرفی هم چون مقنعشون سفیده،می ترسن که اگه درستش کنن،خدای نکرده مقنعشون کثیف میشه!حالا میگن اشکالی نداره،بذار نا محرم موهامونوببینه ولی لباسمون کثیف نشه!راستی شنیدم از این ترم همه ی دندونا رو   روی موم میتراشید و یه وقت نگران گچی شدن مقنعتون نباشیدا          

                                                         

             -بی غیرتی یعنی اینکه خدا این همه نعمت به ما بده و در برابرش فقط از ما بخواد که براش بنده ی خوبی باشیم،حالا ما بر فرض اگه بخوایم در روز 17 رکعت نماز بخونیم،یا نمی خونیم یا سبک می شمریم و یا به اصرار پدر و مادر می خونیم.حالا ساعت ها می شینیم پای فیلمی مثل قهوه ی تلخ و 3 قسمتشو با هم نگاه می کنیم!   

  -بی غیرتی یعنی این چیزایی که تو صفحه ی حوادث روزنامه ها نوشته،زنی با همدستی یه مرد جوان شوهر خودش رو به قتل می رسونه به این امید که با کس دیگه ای ازدواج کنه و یا برعکس.                                               

                                                          

            -بی غیرتی یعنی اینکه خانوادهای کلی پول برا دانشگاه بچش هزینه کنه و اخر ترمی معدلش به زور 15 بشه-البته این قسمت مربوط به خودمه جدا از اینکه 24 واحد داشتم.هر چند امروزه کم میشه ادم با غیرت پیدا کرد چند نمونه ی بارزش رو به عقیده ی خودم میگم.                                                                    

     -غیرت یعنی اینکه زنی در دوره ی رضاشاه به خاطر قانون کشف حجاب که اجباری بود،7 سال از خونش بیرون نیاد تا اینکه فوت می کنه.                 

        -غیرت یعنی اینکه جوانی مثل شهید زین الدین که رتبه ی 4 رشته ی ریاضی فیزیک دوران جنگ بود قید درس و دانشگاه رو میزنه و میره جبهه و شهید میشه. 

 

 -غیرت یعنی اینکه حضرت ابوالفضل ع وارد رود فرات بشوند و به خاطر لب تشنگی برادر بزرگوارشان امام حسین ع اب ننوشیدند.                         

       یک وقت همکلاسی های عزیز فکر نکنن من با این مطالب منظور خاصی نسبت به بچه های کلاسمون دارم.همانطور که اولش گفتم فقط و فقط دل نوشته هستش.  

    خدایا به پسران و مردان ما غیرت ابوالفضل و به دختران و زنان ما غیرت فاطمه ی زهرا سلام الله را عنایت فرما  ...امین

ارسال شده توسط سعید برزگر در ساعت 12:17 ق.ظ | نظرت شما ()

مترجم سایت